خانه / کابل فرمان / قیمت کابل فرمان اسپلیت

قیمت کابل فرمان اسپلیت

کابل فرمان اسپلیت کابیلست که باید مسیری مطمئن برای تبادل سیگنالهای الکتریکی میان یونیت داخلی و خارجی اسپلیت فراهم نماید. نامیرا کابل تامین کننده انواع کابل فرمان اسپلیت با کیفیت ساخت عالی می باشد.

انواع کابل برای کولرهای گازی

نقشه سیم کشی کولر گازی

کابل های مورد نیاز برای کارکرد کولرها یا سیستم های تهویه مطبوع گازی در 2 دسته زیر تعریف می شوند :

 1. کابل برق کولر گازی
 2. کابل فرمان کولر گازی

از نام این کابلها هم متوجه عملکرد آنها می شویم که نوع اول به منظور تامین برق کولر به کار می رود و نوع دوم برای مبادله فرمانهای الکتریکی استفاده می گردد. صحبت ما در این بخش پیرامون کابلهای گروه دوم است.

کابل فرمان اسپلیت

کابل فرمان اسپلیت 4 رشته

در اسپلیت ها با توجه به نوع و امکانات کنترلی، از کابل با ساختار و تعداد رشته های مختلف استفاده می گردد. رایج ترین سایزهای کابل فرمان کولر گازی عبارتند از :

 • 1.5×4
 • 1.5×5
 • 1.5×6
 • 1.5×7

در کولر گازی های معمولی، کابل های فرمان از نوع افشان ساده هستند؛ اما در اسپلیت های اینورتر دار از کابل شیلد دار استفاده می شود. عبارت 1.5×4 که به عنوان سایز کابل بیان شده و بر روی غلاف کابل چاپ می گردد، به معنای این است که کابل مورد نظر دارای 4 رشته می باشد و سطح مقطع هر یک از این رشته های 1.5 میلیمتر مربع است.

مشخصات فنی کابل فرمان کولر گازی

 1. استانده تولید : IEC 60227-7
 2. کد کابل در استاندارد ملی ایران : ISIRI (607) 75
 3. ولتاژ نامی : 300/500 ولت
 4. سرشت هادی : مس افشان آنیل شده خالص
 5. سرشت عایق : پی وی سی
 6. شناسایی رشته ها : تا 5 رشته با رنگ بندی متفاوت و بیش از 5 رشته با رشته های سفید شماره دار؛ رشته ارت به رنگ سبز و زرد می باشد.
 7. سرشت غلاف : پی وی سی
 8. رنگ غلاف : مشکی
 9. شناسه کابل : H05VV-F یا NYSLY

در نوع شیلددار، رشته های کابل را یک لایه نوار پلی استر در بر گرفته و بر روی آن شیلد بافته شده مسی قرار می گیرد. رنگ غلاف یا روکش نهایی کابل فرمان شیلددار طوسی است. شناسه این کابل H05VC4V-F می باشد.

قیمت کابل فرمان اسپلیت

قیمت کابل فرمان اسپلیت

قیمت این کابلها تابع نکات زیر خواهد بود :

 • سایز کابل : که رابطه مستقیم با قیمت دارد؛ یعنی کابل با تعداد رشته های بیشتر، قیمت بالاتری هم خواهد داشت. همچنین کابل با سطح مقطع پایین تر، ارزان تر است.
 • ساده یا شیلد دار بودن : بدیهی است که کابل فرمان شیلددار به سبب برخورداری از یک لایه شیلد مسی، گرانتر از نوع بدون شیلد باشد.
 • سطح کیفی کابل : کابل های نامرغوب معمولا ارزان تر هستند؛ اما عدم عملکرد مناسب و طول عمر بسیار کمتر آنها موجب ضرر و زیان مصرف کننده در میان مدت خواهد شد.
 • مقدار خرید : در سفارش های با متراژ بالا تخفیف بیشتری برای خریداران در نظر گرفته می شود.

فروش کابل فرمان کولر گازی

با تامین کابل های فرمان مرغوب در خدمت مشتریان ارجمند، کاربران کولرهای گازی اسپلیت، فعالان نصب کولر گازی و شرکتهای تولید کننده و ارائه دهنده خدمات فنی کولرها هستیم. افزون بر سایزهای بیان شده، کابل فرمان با تعداد رشته ها و سطح مقطع های پایین تر و بالاتر برای سیستم های تهویه مطبوع خاص نیز قابل تامین خواهد بود.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

کابل تخت جرثقیل سقفی

کابل تخت جرثقیل سقفی به عنوان کابل قدرت جهت تامین برق جرثقیل و یا کابل …

Call Now Buttonمشاوره و خرید