خانه / کابل فشار ضعیف / فروش کابل فشار ضعیف استاندارد

فروش کابل فشار ضعیف استاندارد

کابل های فشار ضعیف از جمله متنوع ترین گروه های کابل برق هستند که مطابق استاندارد های ملی و بین المللی تولید می گردند. محصولات درخور مشتریان حرفه ای در لیست فروش کابل فشار ضعیف قرار گرفته اند.

فروش کابل فشار ضعیف

فروش کابل فشار ضعیف

به مرکز فروش کابل فشار ضعیف خوش آمدید! ما در این مرکز امکاناتی را فراهم نموده ایم تا مشتریان بتوانند مطمئن و آسان به کابل برق مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. استاندارد بودن کابل های معرفی شده یک اصل در مجموعه ما به شمار می آید؛ چرا که حقوق مشتریان برای ما بسیار مهم است.
گام به گام همراه شماییم تا شما آسوده خاطر انتخاب کنید و از انتخابتان لذت ببرید.

مشاوره انتخاب کابل

یک انتخاب بر پایه آگاهی

ممکن است شما هم این حس ناخوشایند را تجربه کرده باشید که از یک انتخابتان پشیمان شده یا رضایت کامل از آن نداشتید. در مورد محصول مهمی مانند کابل برق، انتخاب نامناسب می تواند عواقبی گاه خطرناک داشته باشد و یا کاربران را با ضرر مالی مواجه سازد.
به همین دلیل است که انتخاب مبتنی بر آگاهی را مورد تاکید قرار می دهیم. انتخاب آگاهانه یعنی :

 1. اطلاعات کامل درباره سیستمی که کابل در آن نصب خواهد شد داشته باشیم.
 2. شرایط محل نصب و بهره برداری از کابل را بدانیم.
 3. نوع و سایز مناسب کابل فشار ضعیف را مطابق اطلاعات موارد 1 و 2، استاندارد، مشخصات کابل و محاسبات انتخاب کنیم.
 4. از پارامترهای تعیین کننده سطح مرغوبیت کابل های برق مطلع شویم.
 5. بتوانیم میان چند گزینه مقایسه فنی و اقتصادی انجام دهیم.
 6. از استاندارد بودن کابل انتخاب شده مطمئن شویم.
 7. در انتخابمان شرایط حال و آینده سیستم را در نظر بگیریم.

مشاوره تخصصی

کابلهایی که فشار ضعیف هستند

مشتریان حرفه ای ما می دانند که منظور و مقصود ما از کابل فشار ضعیف چگونه کابلیست؛ اما برای یادآوری باید بگوییم مفهوم کابل فشار ضعیف همه انواع کابل برقی است که ولتاژ نامی آنها 1000 ولت (یک کیلو ولت) و کمتر از 1000 ولت است. با این تعریف کابل برق فشار ضعیف از کابل های فشار متوسط و کابل فشار قوی متمایز می گردد.

عنوان فشار ضعیف برگرفته از عبارت Low Voltage است و تنها به دسته بندی کابلها از دیدگاه ولتاژ می پردازد. این کابلها به صورت تک فاز و سه فاز می توانند برای تامین توان و آمپرهای بالا به کار روند.

انواع کابل فشار ضعیف

 • کابل افشان مسی با عایق و روکش PVC و ولتاژ کار 300/300 و 300/500 ولت
 • کابل مفتولی مسی با عایق و روکش پی وی سی و ولتاژ اسمی 300/500 ولت
 • کابل افشان مسی با ولتاژ نامی 600/1000 ولت
 • کابل مفتولی و نیمه افشان مسی با عایق و روکش PVC و ولتاژ کار 0.6/1 کیلو ولت
 • کابل قدرت مسی با عایق XLPE و روکش PVC
 • کابل زمینی آلومینیومی با عایق XLPE یا PVC و ولتاژ اسمی 0.6/1 کیلوولت
 • کابل فشار ضعیف زره دار با هادی مسی
 • کابل قدرت شیلد دار و زره دار
 • کابل برق صنعتی لاستیکی با ولتاژ کار 450/750 ولت و مقاوم در برابر آب
 • کابل قدرت کشتی با ولتاژ 0.6/1 کیلو ولت
 • کابل برق نسوز یا مقاوم در برابر حریق با عایق و روکش سیلیکون رابر
 • کابل خودنگهدار آلومینیومی برای خطوط هوایی توزیع برق

انواع کابل فشار ضعیف

کدام کابل را برگزینم؟

مهم ترین و پر مصرف ترین انواع کابل های فشار ضعیف را در پاراگراف قبلی دیدیم. حالا برای انتخاب نوع مناسب باید با توجه به کاربری مورد نظر اقدام نماییم. چون محلهای استفاده از کابل فشار ضعیف بسیار متنوع است؛ بهترین حالت، ارائه مشاوره خصوصی برای هر مشتری می باشد.
همین حالا می توانید گوشی خود را برداشته و با واحد ارتباط با مشتری تماس بگیرید و ابهامات خود را به سادگی رفع نمایید. البته در ادامه به چند سوال پر تکرار در زمینه انتخاب کابل برق فشار ضعیف می پردازیم که ممکن است پرسش شما هم در میان آنها باشد.

مشاور شما : 09120471420

سوالات متداول در انتخاب کابل فشار ضعیف

 1. انعطاف پذیری برای ما مهم است؛ چه کابل برقی را پیشنهاد می کنید؟ کابل افشان مسی یکی از بهترین گزینه هاست. برای مصارف معمولی کابل با روکش PVC مناسب خواهد بود. اگر کابل به تجهیزات متحرک متصل است و ممکن است در معرض کشش قرار بگیرد، کابل افشان با روکش لاستیکی پیشنهاد ما خواهد بود.
 2. برای تامین برق فشار ضعیف باغ/مزرعه/کارگاه/خانه به صورت زمینی از چه کابلی استفاده کنیم؟ کابل زمینی مفتولی مسی و آلومینیومی برای این منظور تولید و به فروش می رسد. کابل آلومینیومی قیمت ارزان تری دارد و با انتخاب درست سایز می توان از این مزیت بهره مند شد.
 3. در واحد صنعتی ما کابل در معرض دمای بالا قرار می گیرد؛ پیشنهاد شما خرید چه کابلی است؟ کابل های نسوز سیلیکونی یک گزینه خوب برای این دست کاربری ها به شمار می آیند. این کابلها علاوه بر پایداری حرارتی بالا، هالوژن فری و کم دود نیز هستند و مقاومت خوبی در برابر رطوبت و مواد شیمیایی دارند.
 4. از محل دفن کابل سه فاز 380 (400) ولت ماشینهای سنگین عبور می کنند. برای آن که کابل آسیب نبیند چه کار باید انجام داد؟ استفاده از کابل زره دار (آرموردار) برای یک چنین شرایطی توصیه می شود. این کابلها از استحکام مکانیکی بیشتری در مقایسه با کابلهای قدرت بدون زره برخوردارند.
 5. برای تغذیه پمپ آب شناور تک فاز/سه فاز از چه کابل برقی استفاده کنیم؟ کابل با عایق و روکش لاستیکی با آب بندی کامل برای این کاربری بسیار مناسب هستند. این کابل به صورت دو رشته و سه رشته در چندین سطح مقطع قابل عرضه است.

کابل NYMHY یا H05VV-F

همان کابل افشان معمولی است که به صورت 2، 3، 4 و 5 رشته در سطح مقاطع مختلف تولید می گردد. این کابل از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است و برای کابل کشی داخل ساختمان و کابل های رابط گزینه مناسبی می باشد.

کابل افشان ترموپلاستیک

کابل NYY

کابل زمینی مسی با این کد شناسایی می شود. معمولا کد NYY برای کابل تک سیمه به کار می رود و برای کابل قدرت فشار ضعیف مسی چند رشته از شناسه های NYY-J و NYY-O استفاده می گردد که به ترتیب به معنای کابل چند رشته دارای هادی ارت و بدون هادی زمین هستند.

کابل برق NYY

کابل N2XY

همان کابل قدرت مسی است با این تفاوت که عایق آن XLPE می باشد. استفاده از عایق پلی اتیلن کراسلینک شده سبب ارتقای دمای کار کابل و به تبع آن افزایش ظرفیت آمپری خواهد شد.

کابل قدرت مسی

کابل های NAYY و NA2XY

کابل زمینی آلومینیومی با عایق PVC و XLPE با این دو حروف اختصاری معرفی می شوند. کابل های آلومینیومی فشار ضعیف به صورت تک رشته و چند رشته در سطح مقطع های گوناگون تولید می گردند.

فروش کابل آلومینیومی لاله زار

کابل H07RN-F

کابل برق صنعتی با عایق و روکش لاستیک را با این کد می شناسیم. هم اکنون این کابل به شکل دو رشته، سه رشته و چهار رشته قابل عرضه می باشد. ضد آب بودن و استحکام خوب در برابر مواد نفتی و روغنی از ویژگی های بارز کابل های لاستیکی به شمار می آید.

کابل H07RN-F

کابل NYRY و N2XRY

کابلهای مسی فشار ضعیف زره دار با این دو شناسه معرفی می شوند. زره در این کابلها معمولا از جنس مفتول های فولادی (SWA) است.

قیمت کابل زره دار

کابل NYM یا H05VV-U و H05VV-R

کابلهای مسی مفتولی و نیمه افشان سبک برای نصب ثابت انتخاب مناسبی هستند. این کابلها را می توان در زیر یا روی گچ و روی دیوارهای آجری و بتونی نصب نمود؛ اما نصب مستقیم در زیر خاک مجاز نیست.

کابل مفتولی مسی

کابل NYCY و NYCYRY

کابل NYCY را با اسامی کابل کنسانتریک، کابل با هادی هم مرکز یا کابل سازمانی هم می شناسیم. NYCYRY نیز علاوه بر مس هم محور از زره نیز برخوردار است و گاه با نام کابل شیلد و زره دار از آن یاد می شود. از این کابلها می توان برای تغذیه مصرف کنندگان تک فاز و سه فاز استفاده نمود. کابل NYCYRY بیشتر برای استفاده در پست های فشار قوی مورد تقاضا قرار می گیرد.

کابل سازمانی

کابل خودنگهدار یا ABC و A2X-T

این کابل ها برای خطوط هوایی توزیع برق طراحی شده اند. کابل خودنگهدار فشار ضعیف به صورت تک فاز و سه فاز در چندین سایز قابل عرضه می باشد.

انواع کابل خودنگهدار پنج رشته

سایز کابل برق LV

با توجه به نوع کابل و استاندارد مرجع تولید هادی کابلها، سایزبندی های گوناگونی برای کابل های LV وجود دارد. با یک دید کلی می توان سایزهای کابل Low voltage را که آماده ارائه از سوی مرکز فروش کابل فشار ضعیف هستند، این گونه بیان نمود :

 • کابل single core یا تک رشته : 16×1، 25×1، 35×1، 50×1، 70×1، 95×1، 120×1، 150×1، 185×1، 240×1، 300×1، 400×1 و 500×1
 • کابل two core یا دو رشته : 0.5×2، 0.75×2، 1×2، 1.5×2، 2.5×2، 4×2، 6×2، 10×2، 16×2 و 25×2
 • کابل three core یا سه رشته : 0.5×3، 0.75×3، 1×3، 1.5×3، 2.5×3، 4×3، 6×3، 10×3، 16×3، 25×3، 35×3، 50×3، 70×3 و 95×3
 • کابل three and half core یا 3.5 رشته : 16+25×3، 16+35×3، 25+50×3، 35+70×3، 50+95×3، 70+120×3، 70+150×3، 95+185×3 و 120+240×3
 • کابل four core یا چهار رشته : 0.5×4، 0.75×4، 1×4، 1.5×4، 2.5×4، 4×4، 6×4، 10×4، 16×4 و 25×4
 • کابل five core یا پنج رشته : 1×5، 1.5×5، 2.5×5، 4×5، 6×5، 10×5، 16×5 و 25×5

خرید کابل خودنگهدار

قیمت کابل فشار ضعیف

در کنار مشخصات فنی و کیفی، نکته مهم دیگری که در خرید و فروش کابل فشار ضعیف مطرح می شود، قیمت این گروه از کابلهای برق است. سه شاخصه مهم در تعیین و پیشنهاد قیمت انواع کابل LV عبارتست از :

 1. نرخ روز مواد اولیه مانند مس، آلومینیوم و مواد عایقی
 2. سطح کیفی کابل ها و برند یا مارک آنها
 3. کمیت سفارش

با توجه به این موارد، تلاش و اندیشه ما متمرکز بر ارائه بهترین پیشنهاد به مشتریانمان است. برای مقایسه کلی قیمت کابل فشار ضعیف، چند نکته تقدیم شما می گردد :

 • قیمت کابل آلومینیومی فشار ضعیف در سایز معادل به مراتب کمتر از قیمت کابل مسی می باشد.
 • کابل مفتولی سبک (NYM) معمولا ارزانتر از کابل زمینی (NYY) است.
 • کابلهای لاستیکی و سیلیکونی با توجه به قابلیتهای متعددشان، قیمت بیشتری نسبت به کابلهای ترموپلاستیک دارند.
 • کابل بدون زره قیمت کمتری در قیاس با کابل زره دار در سایز یکسان دارد.
ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

خرید کابل زره دار

خرید مستقیم کابل زره دار فشار ضعیف

خرید کابل زره دار فشار ضعیف سریع تر از آنچه که تا کنون دیده اید …

Call Now Buttonمشاوره و خرید