خانه / کابل فشار قوی / قیمت کابل فشار قوی مسی

قیمت کابل فشار قوی مسی

هر آنچه را که برای انتخاب مناسب کابل قدرت اعم از قیمت کابل فشار قوی مسی و مشخصات فنی آن به شما کمک خواهد نمود در اختیارتان می گذاریم تا انتخابی آگاهانه داشته باشید و پروژه هایتان با موفقیت انجام شود.

لیست قیمت کابل فشار قوی مسی

تاثیر قیمت کابل برق بر انتخاب مشتریان

نمی توان اثر قیمت را بر تصمیم گیری مشتریان برای خریدن یا نخریدن یک کابل برق نادیده گرفت. زمانی که محدودیت مالی وجود دارد، اثر این شاخصه پر رنگ تر خواهد شد و گاهی که مرغوبیت کابل مورد تاکید است، نقش آفرینی قیمت در تصمیم گیریها کم رنگ می گردد.

قیمت کابل فشار قوی مسی
همان طور که می دانید، قیمت هر نوع کابل، خاصه قیمت کابل فشار قوی مسی با توجه به مشخصات اجزای تشکیل دهنده کابل و نرخ روز مواد اولیه به کار رفته در ساخت این اجزا، تعیین می شود. مثلا زمانی که مس ارزان بشود، انتظار می رود قیمت کابل برق مسی نیز کاهش پیدا کند و یا هنگامی که قیمت پلیمرهای مورد استفاده در کابلسازی گران شوند، بدیهی است که قیمت تمام شده کابل فشار قوی نیز بالا برود.
در این بین نکته قابل تاملی وجود دارد و آن سیگنالهایی است که قیمت یک کابل برق به مشتریان مخابره می کند؛ اما این سیگنالها چیستند؟

زمانی که از یک مشاور خوب بهره مند باشید؛ نکات پنهان اما مهم در تصمیم گیری برای خرید به آسانی برای شما آشکار می شود. فراموش نکنید که ما در کنار شماییم.

رابطه قیمت و کیفیت ساخت کابل

هرچند این یک اصل استوار و صد در صدی نیست؛ اما می توان گفت رابطه مستقیمی میان قیمت و کیفیت ساخت یک کابل برق وجود دارد. منظور از این سخن بی دلیل نبودن تفاوت قیمت در کابل ها با سایز یکسان است. بسیاری از ارزانی ها، به ویژه آن قیمت های پایین غیر منطقی، دلیلی بر عدم مرغوبیت مواد به کار رفته در تولید کابل هستند.
از سویی دیگر، تولید کنندگان پیشرو و تامین کنندگان هوشمند، برای کاهش قیمت خرید کابل برق از روشهای استاندارد و علمی بهره می برند تا بتوانند محصولات مرغوب را با قیمت متعادل به دست خریداران برسانند.

تغییر قیمت کابل مسی

قیمت کابل فشار قوی مسی

حالا با مقدمه ای که درباره قیمت تقدیم حضورتان شد، می رویم سراغ اصل مطلب! با همین اصول بیان شده قیمت کابل های فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی مسی تعیین می شود. مشخصات فنی این کابلها از نکاتی هستند که موجب تغییر در کاربرد و قیمت می گردند.

مهم ترین مزیت کابل برق مسی ظرفیت آمپری بالای آن است و بر این اساس می تواند توان الکتریکی بیشتر را با سایز کمتر انتقال دهد.
مطابق تعاریف استاندارد IEC، کابل فشار قوی کابل برقی است که ولتاژ نامی آن بیش از 35 کیلوولت و کمتر یا مساوی 230 کیلو ولت باشد. البته در اصطلاحات رایج میان مصرف کنندگان، عرضه کنندگان و به طور کلی بازار سیم و کابل، عنوان فشار قوی در معرفی کابلهایی همانند 20 کیلو ولت نیز به کار می رود. بر این اساس درباره همه این محصولات صحبت خواهیم نمود.

قیمت کابل فشار قوی 20 کیلو ولت

کابل 20 کیلو ولت مسی

 • استانداردی که کابل بر اساس آن تولید می شود : IEC 60502-2 و ISIRI 3569-2
 • سرشت هادی به کار رفته در کابل : مس مفتولی تابیده و فشرده شده گرد
 • ولتاژ نامی کابل : (24)12/20؛ یعنی ولتاژ فاز به زمین 12 کیلوولت، فاز به فاز 20 کیلو ولت و حداکثر ولتاژ مجاز 24 کیلوولت
 • سرشت عایق : پلی اتیلن کراسلینک شده
 • ضخامت عایق : 5.5 میلیمتر
 • اسکرین نیمه رسانا : مواد نیمه هادی بر روی هادی و عایق به منظور یکنواخت سازی میدان الکتریکی به کار می روند.
 • اسکرین یا شیلد فلزی : سیم های مسی یا ترکیب سیم و نوار مسی
 • حفاظ مکانیکی : کابل را می توان به صورت زره دار یا آرموردار تولید نمود. بدین منظور از نوار یا مفتولهای آلومینیومی در کابل تک رشته و نوار یا مفتول های فولادی در کابل سه رشته استفاده می شود.
 • سرشت روکش نهایی : غالبا از پی وی سی قرمز رنگ استفاده می گردد.
 • حفاظت های سفارشی : می توان کابل را با نوارهای ضد آب یا روکش مقاوم در برابر شعله و حرارت نیز طراحی نمود.
 • تعداد رشته های کابل : یک یا سه
 • سایز هادی : از 35 تا 630 میلی متر مربع
 • کد شناسایی کابل : N2XSY، N2XSEY، N2XSYRY، N2XSYBY، N2XSEYRY، N2XSEYBY و N2XS(FL)2Y

قیمت کابل 33 کیلوولت

کابل 33 کیلو ولت مسی

این کابل مشابه کابل 20 کیلوولت است با چند تفاوت که مهم ترین آنها تغییر ولتاژ کار به (36)18/30 کیلوولت، افزایش ضخامت عایق به 8 میلیمتر و افزایش ضخامت روکش در سایزهای مختلف است. این نکته در مورد دیگر کابل های فشار متوسط همانند کابل 6 کیلو ولت نیز وجود دارد و به تناسب سطح ولتاژ اسمی، ضخامت عایق مهم ترین تغییر خواهد بود.
با توجه به همین نکات، بدیهی است که قیمت کابل 20 کیلو ولت مسی در سایز مشخص ارزان تر از کابل 33 کیلو ولت و گران تر از کابل 6 کیلو ولت در همان سایز خواهد بود.

قیمت کابل 63 کیلوولت

کابل 63 کیلو ولت مسی

کابل فشار قوی 63 کیلو ولت در خطوط و پست های انتقال برق استفاده می گردد. این کابل در سطح مقاطع بالاتر تا 1600 میلیمتر مربع برابر با استاندارد IEC 60840 قابل طراحی و تولید است. کابل 63 کیلوولت ساختاری مشابه کابل های فشار متوسط دارد و همان طور که بیان شد، برای دستیابی به استقامت عایقی متناسب با ولتاژ کار کابل، ضخامت عایق افزایش پیدا می کند.

کابل 132 کیلو ولت مسی

کابل 132 کیلو ولت و 230 کیلوولت مسی

در دسته کابل های فشار قوی مسی، کابل 132 و 230 کیلو ولت نیز وجود دارند. استفاده از این کابل ها به ویژه در مناطق شهری و مکانهایی که خطوط انتقال و تامین نیرو از مجاورت نواحی مسکونی می گذرد، سبب افزایش ایمنی و حفظ جلوه بصری شهرها می شود.
این کابل ها به ترتیب با سطوح ولتاژی (145)76/132 و (245)133/230 هزار ولت و برابر با استانداردهای IEC 60840 و IEC 62067 طراحی، تولید و تست می گردند. سطح مقطع هادی این کابل ها تا 2500 mm² قابل ارتقاء است. در سایزهای بالاتر از 1000 میلیمتر مربع می توان هادی مسی را به شکل قطاعی (میلیکن) ساخت و تحویل مشتریان داد.

مشاوره انتخاب کابل فشار قوی

نحوه اطلاع از قیمت کابل فشار قوی

مشتریان مجموعه نامیرا کابل برای اطلاع از قیمت کابل فشار قوی مسی و آلومینیومی، ساده ترین و مطمئن ترین راه ها را در اختیار دارند. ارتباط با واحد پاسخگویی مشتریان از طرق مختلف تعریف شده کافیست تا همکاران ما بر پایه درخواست شما و شرایط تولید و عرضه، قیمت کابل فشار قوی سه فاز (سه رشته) و تک فاز (تک رشته) مورد نظرتان را به اطلاعتان برسانند.

ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

کابل فشار قوی آلومینیومی

انتخاب و خرید کابل فشار قوی آلومینیومی

خرید کابل فشار قوی آلومینیومی از یک مرکز تخصصی تامین و فروش کابل موجب می …

Call Now Buttonمشاوره و خرید