خانه / کابل برق / فروش کابل برق انعطاف پذیر

فروش کابل برق انعطاف پذیر

در برخی از کاربریها با توجه به شرایط نصب و بهره برداری، استفاده از کابل برق انعطاف پذیر ضرورت می یابد. این کابلها در انواع و سایزهای متنوعی تولید می شوند که هر کدام از آنها ویژگیهای خاص خود را دارند.

کابل برق انعطاف پذیر

کابل برق چگونه انعطاف پذیر می شود؟

در انعطاف پذیری کابل برق سه عامل مهم و تاثیرگذار وجود دارد :

 1. نوع یا کلاس هادی کابل
 2. جنس عایق و روکش کابل برق
 3. شکل ظاهری مقطع کابل

غالبا انواع کابل برق انعطاف پذیر دارای ویژگیهایی در یک یا چند مورد از سه گزینه بیان شده هستند که به واسطه آن قابلیت انعطاف بیشتری خواهند داشت.

خرید کابل جوش

هادی کابل برق انعطاف پذیر

معمولا برای آن که کابل برقی از انعطاف پذیری خوبی برخوردار باشد، نخستین اقدام به کارگیری هادیهای کلاس 5 یا 6 در تولید آن خواهد بود. هادی کلاس 5 همان رسانای معروف افشان است و کابل برقی که دارای این نوع هادیست را با نام کابل افشان می شناسیم.
هادی کلاس 6 که عنوان هادی افشان با انعطاف پذیری بالا در معرفی آن استفاده می شود، از تارهای نازکتر و با تعداد بیشتری نسبت به کلاس 5 تشکیل یافته است که موجب افزایش انعطاف آن می شود. در کابل جوش معمولا از این نوع رسانا استفاده می شود.

کابل برق انعطاف پذیر لاستیکی

عایق و روکش کابل برق قابل انعطاف

کابلهای برق رایج دارای عایق و روکشی از جنس PVC هستند. ماده عایقی پی وی سی از خاصیت نرمی خوبی بهره مند است و می تواند در کابلهای رابط و متحرک که ویژگی قابلیت انعطاف مهم می باشد به کار رود.
چنانچه کابل برق به دفعات در حین بهره برداری باز و بسته شود و مدام در حال حرکت باشد؛ بهتر است از مواد دیگری در ساخت عایق و روکش آن استفاده شود تا عمر مفید کابل افزایش یابد. این مواد عایقی عبارتند از :

 • ترموپلاسیتک رابر (TPR) یا ترموپلاستیک الاستومر (TPE)
 • لاستیک مانند EPR
 • سیلیکون رابر

از موارد یاد شده در تولید کابلهای گوناگونی استفاده می کنیم. ترموپلاستیک رابر مقاومت کششی بهتری نسبت به پی وی سی دارد و انعطاف پذیری آن بیشتر است؛ هر چند به استحکام مکانیکی کابلهای لاستیکی نمی رسد. کابلهای جوش نمونه ای از کاربرد این روکش هستند.
لاستیک یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش انعطاف پذیری و استحکام کششی کابل برق است؛ اما قیمت تمام شده کابل را بالا می برد. سیلیکون رابر هم علاوه بر قابلیت انعطاف بالا، ویژگی نسوز بودن را به کابل می بخشد.

کابل چهار رشته تخت

تاثیر شکل مقطع در انعطاف پذیری کابل برق

مورد دیگری که در افزایش انعطاف پذیری کابل موثر است، شکل مقطع آن است. کابلهای رایج مقطع گرد دارند؛ اما با ساخت آنها به صورت تخت (Flat) می توان پاسخ بهتری را در وضعیتهای باز و بسته شدن کابل دریافت نمود. علاوه بر قابل انعطاف بودن، کابل برق تخت در نصب فضای کمتری را اشغال می کند که یک ویژگی قابل توجه خواهد بود.

فروش انواع کابل برق انعطاف پذیر

لیست انواع کابل برق انعطاف پذیر که در برنامه روتین تولید و فروش قرار دارند یا مطابق سفارش ساخته و عرضه می شوند از این قرار می باشد :

 1. کابل افشان سبک با عایق و روکش PVC به صورت گرد و تخت
 2. کابل افشان معمولی با عایق و روکش PVC
 3. کابل افشان کلاس 6 با انعطاف پذیری بالا
 4. کابل با هادی افشان و عایق و روکش لاستیکی
 5. کابل برق افشان با عایق و روکش TPR در مقاطع گرد و تخت
 6. کابل برق افشان با عایق و روکش سیلیکون
 7. کابل برق تخت افشان پی وی سی
ارتباط با واحد فروش نامیرا کابل :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

انواع کابل برق صنعتی

تامین کننده انواع کابل برق صنعتی

سالهاست که نمی توان صنعت و تولید را بدون وجود انرژی الکتریسیته تصور نمود. در …

Call Now Buttonمشاوره و خرید